Not Banner
ברוך הבא
אורח

חיפוש מהיר
חזרה לכל האירועים >>
מסע הרפתקאות בלפלנד - 7 ימים

הדפסה     תנאי הרשמה וביטול
תאריך הארוע: 10/03/2017
תאריך פירסום: 17/11/2016
קטגוריה: טיול פנויים - פנויות חו"ל
אזור בארץ: חו"ל
מיקום: לפלנד, פינלנד
תאור:
מסע הרפתקאות בלפלנד – 7 ימים – סובב רובניימי
 10-17/3/2017
מחיר: 2290 יורו לקבוצה של 15
מסע מיוחד ללפלנד ונפלאותיה בטיול מיוחד ועשיר בפעילויות. במסגרת מסע ההרפתקאות המיוחד נצא ברכיבה על אופנועי שלג מאגם לנהר קפוא ולגבעה מושלגת, נצא לרכיבה על מחלות המובלות על ידי כלבי האסקי או
רכובים על מזחלות המובלות על ידי איילי הצפון. המסע הזה יוביל אותנו לכפרים וישובים מבודדים ומנותקים, מפלים קפואים, דיג באגמי קרח, שוברת קרח מיוחדת ותצפיות מדהימות אם יתאפשר על תופעת הטבע המרתקת של אורורה בורליס, אורות זוהר הצפון, חוויית חיים מיוחדת גם למי שחשב שראה כבר הכול.

יום 1 : תל אביב – רובניימי
נצא בטיסת אחר הצהריים מתל אביב לרובניימי, בירת לפלנד – טיסה ישירה של חמש וחצי שעות. עם הנחיתה נצא לביקור בארקטיקום – המוזיאון הארקטי. המוזיאון מחולק לכמה אגפים ועוסק בתרבות הסאמי (האוכלוסיה הילידית של לפלנד) ובהיסטוריה המקומית של החבל. חלקו האחר עוסק בצפון הארקטי ובחוג הקוטב – על היבטיו השונים: חי וצומח ותופעות טבע ייחודיות הקשורות במרחב. מכאן נמשיך לסיור הכרות ראשוני בעיר – נתמקם במלון בו נתארח במשך שבעת ימי המסע המיוחד שלנו, נהנה מארוחת ערב ראשונה ובמידה ותחזית הזוהר תהיה טובה נצא להשקיף מנקודת תצפית מיוחדת על ה"אורורה", הזוהר הצפוני מנקודת תצפית טובה. (במהלך כל ימי הטיול המדריך והצוות המקומי מקושרים לאפליקציה הנותנת תחזית מדויקת על סיכויי הצפייה באורות הזוהר הצפוני).

יום 2 : ספארי אופנועי שלג – דייג בשלג
הבוקר נקבל את ציוד ספארי החורף המיוחד: מגפיים, גרביים, חליפות ספארי, כפפות וקסדה שישמשו אותנו בימי פעילות החורף בלפלנד. לאחר שנתארגן על הציוד נעבור שיעור נהיגה קצר לשלג ולאחריו נצא לפעילות השטח הראשונה שלנו: רכיבה בנופים הלבנים של לפלנד תגרום לנו מיד להתאהב בלובן המבריק והנקי. במסגרת הרכיבה באופנועי השלג נעבור בינות יערות מחטניים לבנים, אגמים ונהרות קפואים (הרכיבה היא בזוגות) בשעות אחר הצהריים נשוב אל מלוננו ונוכל להתפנק בסאונה המחממת של המלון. לאחר ארוחת ערב נצא לסיור פנורמי מקיף בעיר

יום 3 : חוות איילי הצפון – מזחלות האסקי
טיול רגלי בשמורת הטבע ווטנגי היום נצא לאחר ארוחת הבוקר לחוות איילים משפחתית: בחווה המקומית נפגוש את בני המקום המשמרים עד עצם היום הזה מסורת של מאות בשנים של ניהול חוות חקלאיות באקלים המורכב של צפון כדור הארץ. עם ההגעה אל החווה נכיר במעט את הפולקלור הסאמי המקומי ונצא למסע מיוחד ברכיבה על איילי הצפון. לאחר הנסיעה המרתקת, נאכל ארוחת צהריים מסורתית בבית עץ טיפוסי ונמשיך לחוות כלבי ההאסקי, שם נלמד להכיר את הכלבים החכמים ונצא איתם למסע רכיבה מיוחד במזחלות השלג במסלול מיוחד וחווייתי בנוף הקפוא (הרכיבה היא בזוגות). בשעות הערב, לאחר ארוחת הערב נצא לטיול רגלי בשמורת הטבע ווטנוגי – שמורת טבע טיפוסית עשירה בצמחייה ארקטית טיפוסית, גשרים ונקודות תצפית מרשימות.

יום 4 : אתר הסקי –הכפר של סנטה קלאוס 
 טיול רגלי ותצפית על הזוהר עם סנדלי שלג הבוקר נצא לאתר הסקי הממוקם בנקודת הגבוהה ביותר בסביבות רובניימי, אתר סקי המארח מדי שנה תחרויות קפיצה אולימפיות. לאחר טיול רגלי וצפייה בגולשים המקצוענים, נוכל לצאת בתוספת תשלום לפעילות מיוחדת באתר הסקי המעוניינים יוכלו לטפס לנקודה הגבוהה ביותר ולרדת במסלול סקי עם ציוד אותו ניתן לשכור במקום או לחילופין המעונינים יוכלו לרדת במזחלת שלג לתחתית האתר, חוויה משעשעת למבוגרים וילדים הנערכת בשלושה סבבים. לאחר הפעילות באתר נצא לטיול רגלי קצר הצופה על קו הרכס שמעל לעיר רובניימי. מאזור הסקי ונמשיך לכפר של סנטה קלאוס, כפר שנבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות השמונים מושך מדי שנה אלפי תיירים הבאים ליהנות מחווית החורף של חג המולד גם בחודשי החורף האחרים. לאחר הביקור נשוב לאכול ארוחת ערב ונצא באוטובוס בנסיעת ערב מאוחרת הרחק מהעיר לטיול רגלי בסנדלי שלג לנקודת תצפית יוצאת דופן בתקווה לצוד בעינינו את מראה הזוהר הצפוני.

יום 5 : מפלי קוראומה הקפואים – מדורת פיקניק – גן החיות הצפוני – מפעל השוקולד פייזר
לאחר ארוחת הבוקר נצא מרובניימי מזרח לכיוון הגבול עם הפדרציה הרוסית. נחלוף בערבות קרח אינסופיים, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות עד הגיענו אל שמורת הטבע קוראומה. ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים אליהם מגיעים מטפסי קרחונים מכל העולם.
במידה ומזג האוויר ותנאי הדרך יאפשרו נצא להליכה בקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח ממש מעלינו. ארוחת הצהריים ביום טיול מיוחד זה תהיה בשטח בתנאי שדה – לצד המדורה נצלה נקניקים ונאכל מרקים טעימים. מכאן נמשיך לגן החיות הצפוני ביותר בעולם – רנואה, בו נראה 55 מינים שונים של בעלי חיים היכולים לחיות באקלים המיוחד של לפלנד. לקינוח נצא לביקור במפעל השוקולד פייזר והחנות הסמוכה לו.

יום 6 : שוברת קרח וארמון הקרח 
הבוקר נחצה את הגבול ונצא בנסיעה לכיוון שבדיה אל נמל קלסבג הממוקם 170 ק"מ מהעיר רובניימי, עם ההגעה אל הנמל נעפיל לסיפון של שוברת הקרח פולאר אקספלורר איתה נצא להפלגה של 3 שעות על גבי האונייה, שייט שבמהלכו נסייר בחדר המכונות ובמוצב הפיקוד של הקברניט. בשלב מסוים תעגון האונייה בלב ים, נקבל ביגוד מיוחד שפותח על ידי מדעני נאס"א ונגלוש לשחייה קפואה במי המפרץ הקפוא. חוויית חיים ייחודית וחד פעמית. לאחר השייט נעצור בעיירה השבדית קלאיקס לארוחת צהריים וסיור בעיר ובכנסייה המקומית ממנה נמשיך גם לביקור בארמון הקרח, ארמון הנבנה מדי שנה בתקופת החורף עשוי כולו מקח ומתפקד במלואו בו ניתן גם למצוא כנסייה, בר, מסעדה, מגרש משחקים ואפילו מספר חדרי שינה ללקוחות אמיצים. לקראת ערב נשוב ללינה וארוחת ערב ברובניימי.

יום 7 : רובניימי – תל אביב
על פי שעת הטיסה, העברה לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב
חזרה לכל האירועים >>