Not Banner
ברוך הבא
אורח

חיפוש מהיר
חזרה לכל האירועים >>
טיול עומק גאוגרפי לגאורגיה

הדפסה     תנאי הרשמה וביטול
תאריך הארוע: 06/08/2015
תאריך פירסום: 17/05/2015
קטגוריה: טיול פנויים - פנויות חו"ל
אזור בארץ: חו"ל
תאריך אחרון להרשמה ללא תשלום: 06/08/2015
תאריך אחרון לתשלום: 06/08/2015
מספר משתתפים מקסימאלי: 30
מקומות פנויים: 30
תאור:

גיאורגיה – הטיול המקיף – 11 ימים - ממסתורי סוונטי עד מעמקי הקזבג 

6-16/8/15

 

שיאי הטיול:

·        מצחטה: כנסיית ג'בארי – מפגש הנהרות מתקאברי וארגאווי

·        הדרך הצבאית: מצודת אנאנורי, הכפר קזבגי, ג'יפים לכנסיית השילוש הקדוש,

·        גורי: כיכר סטאלין,

·        אחלציחה: ביקור במערות וארדזיה.

·        יום טיול קסום במחוז אדג'רה.

·        קוטאיסי: כנסיית גלאטי

·        מחוז סוונטי: מסטיה, אושגולי,  הליכה לקרחון.

·        עיר הבירה טביליסי ואתריה ההיסטוריים: בית הכנסת, כנסיית מטחי, מצודת נריקלה
באטומי


המעוניינים בפרטים נוספים אודות הטיול לגאורגיה

מוזמנים לפנות אלי במייל חוזר

 טעימה מוקדמת מחלק מהאתרים בהם נבקר:

אופליסחיצה 
    
אחת מערי המערות העתיקות ביותר בקווקז היא אופליסציחה (Uplistsikhe). המקום היה אתר פולחן פוליתאיסטי קדום, חשוב מאוד בגיאורגיה, טרם התנצרותה. ההרס שזרעו בה הערבים והמונגולים לא חיסל את כוחה של העיר. מלכי גיאורגיה בימי הביניים עשו את אופליסציחה לעיר מושבם, כשטביליסי נכבשה על ידי הערבים. עוצמתה הכלכלית נבנתה על קרבתה לדרך השיירות החשובה, מאסיה התיכונה לאירופה, ועם אתריה הגדולים נמנו אז גם מנזרים רבים וכנסיות חשובות. שגשוגה של טביליסי מן המאה ה-12 ואילך היה הסימן לירידתה של אופליסציחה, ואכן היום נותרו שרידים מן העיר העתיקה המקורית רק על פני כ-40 דונם, מתוך כ-95 שעליהם השתרעה בימי הביניים, וכן כמה כנסיות. השרידים הם, בעיקר, קבוצה גדולה של מערות חצובות בסלע, כולל תיאטרון, מערכות ניקוז וכנראה גם מה שהיו לפנים אתרי פולחן לשמש ומקומות להקרבת בעלי חיים לישויות קוסמולוגיות פרה-נוצריות.

גורי

  (
Gori היא עיר עתיקה, שמבצרה - גורי ציחה (Gori Tsikhe) - בנוי בראש גבעה. בתולדותיה שזורים כיבושים רבים - אוסטים, פרסים, מונגולים, עותומנים ועוד, אך בשל בנייה רוסית מסיבית, ניטל ממנה החן האופייני לערים עתיקות. עם זאת, גורי היא מקום המושך אליו רבים מן הבאים לגיאורגיה, משום שכאן נולד וכאן חי בנעוריו יוסיף ויסאריונוביץ' ג'וגאשווילי, הידוע יותר בשמו המחתרתי - סטאלין, שליטה העריץ של ברית-המועצות. בית מגוריו הקטן שמור בחצרו של מוזיאון גדול, המנציח את תולדותיו של הרודן מלידתו ועד מותו. בין השאר מוצגים כאן קרון הרכבת שנשא אותו לוועידת יאלטה, בגדיו, מדיו, חפצים אישיים שונים ומסכת המוות המקורית שלו. 

טביליסי

 
(Tbilisi), עיר המעיינות החמים, הייתה יישוב כבר בתקופה הניאוליתית. מאז ועד היום נכבשה ונהרסה עשרות פעמים. מעמדה בצומת הראשי של דרכי הקווקז עשה אותה לא רק לבירתה רבת התהפוכות של גיאורגיה אלא גם לעיר הראשית בכל הקווקז הדרומי. כובשיה היו רומים, פרסים, ערבים, מונגולים, תורכמנים, עותומנים ורוסים. כל כובש הטביע בה את חותם תרבותו ומנהגיו, וכל שיירת סוחרים שחנתה בה, בדרך מסין לאיטליה, הוסיפה משהו למרקם הרב-לאומי המאפיין אותה. העיר, הגדולה היום והמודרנית, שוכנת בעמק נהר. יש בה עיר עתיקה קטנה, עם סמטאות צרות ומפותלות, חומות ובתי חומה ציוריים, מרחצאות חמים בני 1500 שנה, מוזיאון לאוצרות הגיאורגיים והמון מסעדות קטנות, שמגישים בהן את כל המטעמים האפשריים בקווקז. 

מצחטה 
(Mtskheta) היא בירתה העתיקה של גיאורגיה המזרחית. עד שנכבשה בידי פומפיוס, בשנת 65 לפנה"ס, הייתה מצחטה, השוכנת על גדות נהר מטקווארי (Mtkvari), מרכז פולחני לירח ונקראה ארמאזי. מן המאה ה-4 הפכה לנוצרית, כל אתריה הפוליתאיסטיים הקדומים "נספגו" אל תוך הדת החדשה והפכו לאתרים לגיטימיים של העולם הנוצרי. בין האתרים הקדושים האלה נמצאות הכנסיות הגדולות והמפוארות - סווטי צחובלי (Sveti Tskhoveli), הבנויה במישור בלב מצחטה, וג'ווארי (Jvari), הבנויה על גבעה מחוץ למצחטה, גבוה מעליה.גודאורי
  

הכפר, שהוא אתר הנופש גודאורי (Gudauri), הוא היישוב הגבוה ביותר על הדרך הצבאית הגיאורגית. הכפר שוכן בלב אזור סובאלפיני, עם אפרים רחבים סביבו. חזרה לכל האירועים >>