Not Banner
ברוך הבא
אורח

חיפוש מהיר
חזרה לכל האירועים >>
10 ימים במרוקו - בשילוב טרקים באטלס - פסח 2019

הרשמה     הדפסה     תנאי הרשמה וביטול
תאריך הארוע: 15/04/2019
תאריך פירסום: 30/08/2018
קטגוריה: טיול פנויים - פנויות חו"ל
אזור בארץ: חו"ל
מיקום: מרוקו
תאריך אחרון לתשלום: 10/01/2019
מספר משתתפים מקסימאלי: 20
מקומות פנויים: 20
תאור:

10 ימים במרוקו – פסח 2019

תוכנית מיוחדת לשקוף בצפון, בהדרכת עדנה שחם

מרוקו הקלאסית בשילוב הליכות בהרי האטלס

15-24/4/19

טיול מרתק המשלב ערי חוף שוקקות וססגוניות, הסטוריה ומסורת עתיקת יומין, כפרים נידחים, הרים נישאים ונאות מדבר קסומות.

הטיול כולל קטעי הליכה רגלית בדרכים הרריות ומיועד למטיבי לכת.

ליל סדר קבוצתי בעיר מרקש

תאריך יציאה: 15.4.19 , יום שני, טיסת אל איטליה דרך רומא.

תאריך חזרה: 24.4.19, יום רביעי, טיסת אל איטליה דרך רומא.

מחיר: (בדולרים)

$1270 ללא כולל טיסה.

 מחיר הטיסה יתווסף בהתאם לעלות ביום ההרשמה


 תוכנית הטיול:

יום 1/ תל אביב – קזבלנקה - רבאט

נצא בטיסה מתל אביב דרך יעד ביניים באירופה אל העיר החשובה ביותר כלכלית למרוקו הלא היא קזבלנקה. עם הנחיתה נחבור אל המדריך ו נצא בנסיעה אל עיר הבירה המרוקאית, רבאט, אחת מארבע ערי המלכות המרוקאיות, נסייר ברחבת ארמון המלך מוחמד השישי ונתרשם מפאר המבוא אל ארמון המלך. כאן גם נערוך הכרות ראשונית עם אומנות הזלייז' המיוחדת. נתרשם ממגדל חסן, טור חסן, אתר ארכיאולוגי של המסגד העתיק שאמור היה להיות הגדול בעולם וממנו נשקף נוף מרהיב של חוף הים ושל המדינה הנמצאת בקרבתו.נמשיך לביקור בסמטאותיה הציוריות של קסבת אל הודייה, הנקודה היפה ביותר בעיר רבאט הממוקמת בסמוך אל האוקיינוס ובתיה צבועים בכחול ולבן. לאחר הסיור בקסבה הציורית, נשאר ללון ברבאט את הלילה הראשון.
 
 
 
 

יום 2/ רבאט – מקנס – פאס  

הבוקר נמשיך לסייר בעיר רבאט נכיר אותה עוד מעט ומשם נצא בנסיעה מערבה  לכיוון העיר מקנס, העיר החמישית בגודלה במרוקו ואחת מארבעת הערים המלכותיות. נצא לסיור רגליבעיר ובשוק המקורה והססגוני, נטייל לאורך החומות ונראה בעלי מלאכה מקומיים. בתום הסיור נמשיך לעבר העיר פס, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו אליה נגיע בשעות הערב לארוחת ערב ולינה.

 

יום 3/ פאס ואתריה

יום שלם שיוקדש לפאס ולאתריה, אחת הערים העתיקות ביותר במרוקו. תחילתה במאה השמינית ומיום הקמתה שימשה תמיד כבירה הרוחנית של מרוקו וארצות המגרב כולן. העיר מרתקת ועשירה בסמטאות אינספור. עיר השוכנת באזור חקלאי פורה על הגבעות הרכות של אגן נהר הסבו. במסגרת סיורנו בעיר פאס נכיר את רובע המדינה, הרובע העתיק של העיר, הרובע בו פועלים עד עצם היום הזה בעלי המלאכה בעיר: הצבעים, הנפחים, הבורסקאים ועוד נשוטט בין רחובותיה הציוריים של העיר ושווקי המיוחדים.  נקדיש ביקור מיוחד אל בית הקברות היהודי במלאח, שם נשמע את סיפורה של הצדקת ללה סוליקה. לא נוותר גם על ביקור בבית הכנסת איבן דנאן, נשמע את סיפור שעון המים המפורסם של הרמב"ם, נכיר את סיפור תושביה היהודים החשובים של העיר דוג': הרמב"ם, ר' יצחק אלפסי ואחרים שהפכו את העיר למרכז התורני החשוב בימי הביניים.  נשוב אל המדינה ונסקור את השווקים הציורים של העיר שוק מוכרי התבלינים (סוק אלעטרין), שוק הכופר (סוק אלחינה), שוק צובעי הצמר והבדים (סוק א- סבעין), שוק הבורסקאים ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. 


יום 4/ פאס – איפראן – אגם בין אלוידאן

 ניפרד מהעיר פס ותושביה ונצא ליום נסיעה בו נחצה את רכס האטלס התיכון. נבקר ביער הארזים בו חיים להם קופי המקוק או קופי גריבלטר כפי שמכנים אותם. נחלוף על פני עיירת הסקי האלפינית המלכותית איפראן ובדרך בה נחצה את המישורים הגבוהים של האטלס.ירידה לעבר עמק קניפה וממנו לעמק החקלאי הגדול במרוקו השוכן לצד העיירה בני מלל. חציית העמק וטיפוס למרגלות האטלס התיכון ולאגם ציורי וקסום בין אל וידאן ולמלוננו

 

יום 5/ מפלי אוזוד – מרקש

 

הבוקר פנינו מועדות לעבר המפלים הגדולים והמרשימים של מרוקו, ניסע לאורך כפרים ברברים בהרי האטלס אל מפלי אוזווד. בהגעה ירידה למפלים וביקור במקום. בסיום נמשיך בנסיעה למרקש ולמלוננו. יציאה עצמאית לעבר כיכר הג'מע אל פנע היא ההצגה הטובה בעיר. עשרות דוכני מזון מרוקאי אותנטי לצד הצגות ומופעי רחוב 

יום 6/מרקש

 את היום כולו נקדיש להיכרות עם העיר מרקש, העיר האדומה. מפגש עם המדריך בבוקר ויציאה לסיור בו נבקר בגני מנרה, מסגד הכותוביה וברובע היהודי, המלאח. נסייר בינות לדוכנים של השוק הגדול ונצפה בבעלי המלאכה הרבים שבו : חרשי הברזל, צבעי הצמר, מעבדי העורות ובעלי מלאכה מסורתיים רבים אחרים. נמשיך אל כיכר ג'מא אל פנא , הכיכר הססגונית של העיר, בכיכר מתקבצים כל ערב בעלי דוכני המזון, קוראי הקלפים, מספרי המעשיות, מרקידי הנחשים, עוקרי השיניים ועוד רבים ומעניינים נוספים. לינה : מרקש - מבוסס על ארוחת בוקר בלבד למרקש מגוון מאוד רחב של מסעדות מצוינות ושוק מיוחד על כן אין צורך ברכישת ארוחת ערב במיוחד

יום 7/ מרקש – יציאה אל הטרק בהרי האטלס – טרק הטובקאל

הבוקר נעזוב שוב את מרקש ונתחיל בטיפוס הפעם אל מרומי הרי האטלס הגבוה: נסיעתנו בדרך תביאנו אל כפרים הממוקמים בלב הירוק של נאות המדבר בסביבות מרקש, נשב ונתחכך מעט עם האוכלוסיה המקומית ונתחיל בטיפוס בדרך יפהפייה לאורך נהר הג'יגאיהעד הגיענו אל הכפר הציורי אימליל, נקודת ההתחלה של המסע הרגלי, לאחר התארגנות קצרה נצא אל הדרך למסלול ציורי העובר בין הפסגות של הרי האטלס, חוצה מעברי הרים גבוהים: תחילת ההליכה תהיה במגמת עלייה אל קו הצמחייה האלפיני, עלייה מתונה לכיוון צפון מערב של כשעתיים, מכאן נתחבר אל דרכי הפרדות לטיפוס נוסף של כשעה אל מעבר ההרים טיזי מאזיק, מנקודה גבוהה זו (2,489 מטר), נשקף נוף מרהיב של הפסגות הגבוהות של הרי האטלס ובכללם פסגת הטובקאל. מקו פרשת המים, נרד בדרך החוצה מטעי אגוזים, שדות תירס ושעורה בדרך המשמשת את רועי הצאן באזור אל נחל קטן בתחילתו של העמק ונתחבר אל עמק אוסאדן, ממנו נמשיך בהליכה של כשעתיים נוספות אל בתי הקיץ של הכפר טיזי הוסיים, כאן גם נבלה את הלילה באחד מבקתות ההרים של הכפר.
 
 

יום 8/ מפל טמסולט - טרק אל מחסה הטובקאל 

הבוקר נקום אל קול ציוץ הציפורים בכפר הציורי ונמשיך את הטרק העובר בין הנופים ההרריים היפים ביותר ברכס
 האטלס. תחילת ההליכה תהיה בשביל המטפס ומתפתל בין שטחים מעובדים ומגיע אל מרגלות מפל ענק ומרשים,
 מפל טמסולט, נתרשם מהמפל הגבוה ונמשיך בהליכה בשביל המטפס ועוקף את המפל. נצעד על שלוגיות הענק
 ונחצה את  את מעברי הרים היפהפיים,  לקראת סוף היום נגלוש בשביל צר בירידה ארוכה עד לאחד הכפרים היפים הממוקמים למרגלות הרי הטוקבאל בלב הרי האטלס ללינה וארוחת ערב. 
יום 9/ סיום ההליכה  

הבוקר נצא אל היום האחרון בהרי האטלס המופלאים , לאחר ארוחת הבוקר ונשימה ארוכה אחרונה של אוויר הפסגות, נתחיל בירידה ארוכה לאורך הכפר המתפתל לאורך נהר זורם אל קברי סידי חאמרוח, אתר עלייה לרגל הממוקם לצדו של מפל מים קטן ונחשב לשריד של התרבות שקדמה לבוא האסלאם לצפון אפריקה. נמשיך במורד העמק לכיוון הכפר ארמד ונהלך בין הבוסתנים שבסביבותיו. מארמד נמשיך בדרך המלך אל הכפר אימליל, הכפר הציורי הטובל בטרסות חקלאיות מדורגות על רקע הנופים הדרמטיים של הרי האטלס מהם נפרד ונמשיך אל העיר מרקש, שם נחגוג ליל סדר קבוצתי ובלתי נשכח.


יום 10/ מרקש – קזבלנקה – תל אביב

הבוקר נשכים קום נעזוב את מרקש ונצא בחזרה אל קזבלנקה, הלב הפועם של התעשייה המרוקאית והקשר שלה
 אל אנשי העסקים באירופה השכנה. עם ההגעה אל העיר נצא לטיולי הליכה בסמטאות החובוס, רובע חדש יחסית
 שנבנה בשנת 1923 וניסה לחקות את סגנון האדריכלות המוגרבית העתיקה. נמשיך להתרשם מהעיר הלבנה תוך
 סקירת המרכזים הפיננסיים של העיר, השווקים, בתי הקפה והחנויות. לקראת שקיעה נצא להשקיף על מסגד חסן
 השני: המסגד הגדול ביותר בעולם שנבנה בראשית שנות התשעים מתרומות פרטיות, נתרשם חיצונית מהמבנה
 המרשים ונעזוב את העיר בנסיעה לנמל התעופה.

 

 

 

 

 

 חזרה לכל האירועים >>