Not Banner
ברוך הבא
אורח

חיפוש מהיר
חזרה לכל האירועים >>
טיול הליכות בגאורגיה

הרשמה     הדפסה     תנאי הרשמה וביטול
תאריך הארוע: 07/08/2018
תאריך פירסום: 10/03/2018
קטגוריה: טיול פנויים - פנויות חו"ל
אזור בארץ: חו"ל
מיקום: בטומי וחבל סוואנטי - גאורגיה
תאריך אחרון להרשמה ללא תשלום: 01/05/2018
תאריך אחרון לתשלום: 01/05/2018
מספר משתתפים מקסימאלי: 15
מקומות פנויים: 15
תאור:
טיול הליכות בגאורגיה
7-15/8/18
מחיר: 1490 דולר
מועד סיום הרשמה: 1.5.18


תוכנית הטיול:

היום הראשון: ת"א – בטומי  

נצא בטיסה דרך יעד ביניים הממריאה מנמל התעופה בן גוריון אל עיר החוף הגיאורגית בטומי, עם הנחיתה נצא בנסיעה אל מרכז העיר לארוחת ערב ולהכרות קצרה עם הטיילת של העיר. לינה וארוחת ערב בבטומי.

היום השני: בטומי – מסטיה – קרחון גלאדי

הבוקר נעזוב את אזור החוף ונצא בנסיעה ארוכה צפונה. בדרך החולפת על פני שפע מטעי תה ועל רקע נופו המיוחד של הים השחור שילווה את נסיעתנו ממערב, נמשיך ונעלה בנסיעה צפונה ומזוגדידי תתחיל ההרפתקה האמיתית: ההעפלה אל חבל סוונטי, החבל הגיאוגרפי היפה ביותר בגאורגיה. נסיעתנו צפונה לאורך נהר האנגורי הסכור באחת הנקודות הדרומיות שלו יוצר אגם תכול המשתלב בצורה מופלאה עם ההרים הנישאים ממעל. נצא למסלול הליכה בלתי נשכח ברגל נחצה גשר תלוי העומד מעל לנהר ונתחיל בטיפוס כאשר אנו חוצים יער עצי אשוח מרהיב. המשך ההליכה תוביל אותנו אל קרחון פעיל אליו נתקרב ובו נוכל להבחין בצבעיו הכחלחלים ובזרם המים שנדמה ובוקע ממנו, הלא זהו קרחון גלאדי. ללינה וארוחת ערב במסטיה.

היום השלישי: יום הליכות בחבל סוונטי  - זבשי - אדישי 

הבוקר נמשיך להכיר את חבל סוונטי המופלא בשעות הבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל העיירה זבשי, במסענו ברכב השטח המקומי נעבור בין הכפרים מעוטרי המגדלים בנוף ההררי המרהיב של חבל סוונטי. עם ההגעה אל הכפר זבשי נתחיל בהליכה בנוף המרהיב נעלה אל קו פרשת המים הגבוה וננשום אוויר הרים צלול כיין, לאחר יום ההליכה המרהיב נתמקם באחד מבתי המקומיים המיוחדים בכפר אדישי ללינה מקומית בבתים כפריים בתנאים בסיסיים אך עם אירוח לבבי וקסום.

היום הרביעי: אדישי – אירפארלי  - אושגולי  


במהלך מסענו הרגלי היום נחצה קו פרשת מים בפס המתנשא לרום של 2,480 מטר מעל פני הים וממנו נרד אל הכפר אדישי, כפר קבע הממוקם ברום של 2,000 מטר מעל פני הים. מאדישי נחבור בשנית אל רכבי השטח אחרי ההליכה באזור ההררי של חבל סוונטי אל העיירה אושגולי, עיירת הקבע הגבוהה ביותר באירופה ואתר שימור של יונסקו. בכפר הציורי נצא להליכה קצרה בסביבות אחד הכפרים האותנטיים ביותר בגיאורגיה ונתרשם (בתקווה שמזג האוויר יאפשר) מהר השחארה הציורי, הפסגה הגבוהה ביותר בהרי הקווקז הגיאורגיים המתנשא לרום של 5,068 מטר מעל פני הים. לינה וארוחת ערב בגסט האוס מקומי (חשוב להבהיר שהלינה באושגולי הינה בחדרים עם שירותים משותפים, אבל עם חווית אירוח חמה ולבבית שרק למקומות קסומים כאלה יש להציע). 

היום החמישי: אושגולי – מערת פרומותיאוס – קוטאיסי

הבוקר נצא מהכפר הציורי אושגולי עם החזרה נחבור לג'יפים ונהגים מקומיים ונצא בנסיעה קו פרשת המים הגבוה ביותר בו נעבור במסגרת מסלול הג'יפים בגיאורגיה. וממנו נתחיל לרדת במורד לכיוון העיירה לנטחי, כאשר אנו נפרדים ממראות ההרים הגבוהים והאדירים של רכס הרי הסוונטי הנישאים. לא נוותר על ביקור במערת הנטיפים פרומתיאוס, נסייר במרחבי המערה ונצא לשייט בתוכו בו נגלה את "הדגים העיוורים" החיים בנחל שעיוורונם הוא כתוצאה מהעובדה שהם לעולם לא זכו לראות אור יום.   לקראת ערב נגיע אל העיר קוטאיסי ללינה וארוחת ערב.

היום השישי: קוטאיסי – מצחטה – גודאורי  

הבוקר נעזוב את העיר קוטאיסי ונצא בנסיעה מזרחה לכיוון מצחטה. התחנה הראשונה שלנו בדרכנו למרומי ההרים תהיה בעיר מצחטה, עיר הבירה הראשונה של גיאורגיה. נעפיל אל נקודת תצפית מדהימה כנסיית הצלב או כנסיית הג'בארי ממנה נשקף נוף מרהיב של הרי הקווקז הגבוה ונקודת מפגש הנהרות מתקבארי (קורה) ונהר הארגאווי. נמשיך אל כנסיית עמוד החיים או בגיאורגית: סווטי צחובלי, נשמע את סיפור גבורתה של נינו הקדושה, זו שמיוחס לה סיפור המרת העם הגיאורגי לנצרות. לאחר הסיור במוזיאון נמשיך בנסיעה מזרחה וצפונה שוב אל אזור הקווקז הגבוה והפעם נעפיל אל הדרך הצבאית, הדרך ששימשה כקו המקשר בין אימא רוסיה הגדולה מצפון לבין גאורגיה. בדרכנו צפונה נשקיף על אגם אנאנורי והמצודה הקטנה הנושאת את שמו ונשוב אל הנוף ההררי עוצר הנשימה כאשר נעפיל במעמקי הדרך הצבאית עד הגיענו אל עיירת הסקי גודאורי בה נבלה את הימים הקרובים. לינה וארוחת ערב בגודאורי. 
 

היום השביעי: גודאורי  – קזבגי

הבוקר נמשיך את מסענו בדרך הצבאית, תחילה נעצור להשקיף על הנוף המרהיב שנגלה מאנדרטת הידידות. מונומנט קומוניסטי אדיר ממדים בנקודת התצפית היפה ביותר באזור במעבר ההרים ג'בארי נעפיל במעלה ההרים בדרך הצבאית עד הגיענו אל הכפר קזבגי, או בשמו הגיאורגי סטפן צמינדה עם ההגעה אל הכפר נחבור לסוסים מקומיים ואיתם נעלה אל נקודת תצפית מופלאה למרגלות הר הקזבג, הפסגה השלישית בגובהה בגיאורגיה, בפסגה נחבור אל רכבי השטח המקומיים איתם נרד אל אחד המטבחים המקומיים ללמוד את מלכת הכנת החינקאלי, אחד המאכל הלאומיים של גיאורגיה.  לאחר החוויה הקולינארית נשוב אל רכבי השטח שיעלו אותנו קרוב למעבר הגבול עם רוסיה למסלול הליכה קצר אל מפלי גוולאטי. אחרי חוויית השטח המיוחדת נשוב אל גודאורי ללינה וארוחת ערב.

היום השמיני: גודאורי – טביליסי – תל אביב  

הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה דרומה אל עיר הבירה טביליסי עם ההגעה: נעפיל ברכבל המקומי אל נקודת תצפית מרהיבה על העיר. העיר טביליסי ממוקמת על גדות נהר המתקבארי והנוף הנשקף מנקודת התצפית נחשב ליפה ביותר בעיר. נמשיך לסיור בעיר העתיקה, נתחיל את סיורנו בתצפית מכנסיית מטחי על העיר העתיקה, נצעד אל הרובע הוותיק של העיר ונשמע את סיפור הקהילה היהודית בבית הכנסת המקומי שפעיל מאוד עד עצם היום הזה, נכנס גם אל כנסיית ציוני, כאן על פי האמונה המקומית שמור הצלב המקורי אותו החזיקה נינו הקדושה בבואה לנצר את העם הגאורגי מכאן נמשיך אל שוק הפשפשים המקומי בו ניתן לקנות מגרמופונים ושעונים ישנים ועד לפסלים קטנים של סטאלין ולנין. נחצה את גשר הזכוכית המיוחד החוצה את נהר המתקווארי שלחופו ממוקמת עיר הבירה ומוסדותיה ונקנח בארוחת גאלה אחרונה משולבת במופע פולקלור גיאורגי טיפוסי ונצא מכאן אל נמל התעופה שיכורים ושבעים אל נמל התעופה לטיסה חזרה דרך יעד ביניים לתל אביב.


 

כלול במחיר:                                                                               

-          טיסה במסלול ת"א – בטומי/ טביליסי – ת"א

-          לינה במלונות ובבתי הארחה ברמת תיירות טובה           

-          חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב בנקודות הלינה

תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג כמקובל בגיאורגיה.

-          ג'יפים עם נהגים מקומיים כמפורט בתכנית

-          כניסות לאתרים המפורטים בתכנית.                                                                           

-          מדריך טיולים ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים.

-          טיפים לנותני השירותים המקומיים

-          מים – בקבוק לאדם ליום.

 לא כלול במחיר:

-          ארוחות שאינן כלולות בתכנית

-        ביטוח רפואי ומטען

   הוצאות בעלות אופי אישי 

 

 

 
חזרה לכל האירועים >>