Not Banner
ברוך הבא
אורח

חיפוש מהיר
חזרה לכל האירועים >>
טיול הליכות בגאורגיה

הדפסה     תנאי הרשמה וביטול
תאריך הארוע: 07/08/2018
תאריך פירסום: 10/03/2018
קטגוריה: טיול פנויים - פנויות חו"ל
אזור בארץ: חו"ל
מיקום: בטומי וחבל סוואנטי - גאורגיה
תאריך אחרון להרשמה ללא תשלום: 01/05/2018
תאריך אחרון לתשלום: 01/05/2018
מספר משתתפים מקסימאלי: 15
מקומות פנויים: 15
תאור:
טיול הליכות בגאורגיה
7-16/8/18
מחיר: 1490 דולר
מועד סיום הרשמה: 1.5.18


תוכנית הטיול:

היום הראשון: 7.8.2018 - ת"א – טביליסי

נצא בטיסה ישירה הממריאה מנמל התעופה בן גוריון אל עיר הבירה של גיאורגיה - טביליסי, עם הנחיתה

נצא בנסיעה אל מרכז העיר ללינה.

היום השני: 8.8.2018 - טביליסי – קניון מרטווילי - קוטאיסי

הבוקר נפרד מעיר הבירה, אליה עוד נשוב ונצא בנסיעה מערבה אל אזור העמק הפורה של גיאורגיה: אזור חבל סמגרלו הציורי ונצא לטיול הליכות בקניון מרטווילי: נכנס בצעידה לתוך הנקיק ונחזה בטבע הגיאורגי במלוא עוצמתו, עם הנהר על צבעיו הכחולים – ירוקים החוצה את הערוץ. בקניון נצא לשייט קצר אל מפל מרהיב ונסייר בו ככל שיותיר לנו הזמן, מכאן נמשיך אל העיר קוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה הממוקמת על שתי גדותיו של נהר הריוני. עם ההגעה אל קוטאיסי נצא להתרשמות מהשוק האותנטי המקומי של העיר ונבלה בעיר את הלילה. לינה וארוחת ערב בקוטאיסי.

היום השלישי: 9.8.2018 - קוטאיסי – מסטיה

הבוקר נשכים קום, נעזוב את קוטאיסי ונצא בנסיעה ארוכה צפונה. בדרך החולפת על פני שפע מטעי תה ועל רקע נופים מיוחדים נמשיך ונעלה בנסיעה צפונה ומזוגדידי תתחיל ההרפתקה האמיתית: ההעפלה אל חבל סוונטי, החבל הגיאוגרפי היפה ביותר בגאורגיה. נסיעתנו צפונה לאורך נהר האנגורי הסכור באחת הנקודות הדרומיות שלו יוצר אגם תכול המשתלב בצורה מופלאה עם ההרים הנישאים ממעל. נצא למסלול הליכה בלתי נשכח ברגל נחצה גשר תלוי העומד מעל לנהר ונתחיל בטיפוס כאשר אנו חוצים יער עצי אשוח מרהיב המשך ההליכה תוביל אותנו אל קרחון פעיל אליו נתקרב ובו נוכל להבחין בצבעיו הכחלחלים ובזרם המים שנדמה ובוקע ממנו, הלא זהו קרחון גלאדי. ללינה וארוחת ערב במסטיה.

היום הרביעי: 10.8.2018 - יום הליכות בחבל סוונטי - זבשי - אדישי

הבוקר נמשיך להכיר את חבל סוונטי המופלא בשעות הבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל העיירה זבשי, במסענו ברכב השטח המקומי נעבור בין הכפרים מעוטרי המגדלים בנוף ההררי המרהיב של חבל סוונטי. עם ההגעה אל הכפר זבשי נתחיל בהליכה בנוף המרהיב נעלה אל קו פרשת המים הגבוה וננשום אוויר הרים צלול כיין, לאחר יום ההליכה המרהיב נתמקם באחד מבתי המקומיים המיוחדים בכפר אדישי ללינה מקומית בבתים כפריים בתנאים בסיסיים אך עם אירוח לבבי וקסום.


היום החמישי: 11.8.2018 - אדישי – אירפארלי - אושגולי

במהלך מסענו הרגלי היום נחצה קו פרשת מים בפס המתנשא לרום של 2,480 מטר מעל פני הים וממנו נרד אל הכפר אדישי, כפר קבע הממוקם ברום של 2,000 מטר מעל פני הים. מאדישי נחבור בשנית אל רכבי השטח . אחרי ההליכה באזור ההררי של חבל סוונטי אל העיירה אושגולי, עיירת הקבע הגבוהה ביותר באירופה ואתר שימור של יונסקו. בכפר הציורי נצא להליכה קצרה בסביבות אחד הכפרים האותנטיים ביותר בגיאורגיה ונתרשם (בתקווה שמזג האוויר יאפשר) מהר השחארה הציורי, הפסגה הגבוהה ביותר בהרי הקווקז הגיאורגיים המתנשא לרום של 5,068 מטר מעל פני הים. לינה וארוחת ערב בגסט האוס מקומי )חשוב להבהיר שהלינה באושגולי הינה בחדרים עם שירותים משותפים, אבל עם חווית אירוח חמה ולבבית שרק למקומות קסומים כאלה יש להציע.

היום השישי: 12.8.2018 - אושגולי – מערת פרומותיאוס – קוטאיסי

הבוקר נצא מהכפר הציורי אושגולי נצא למסלול הליכה מיוחד בכפר הציורי שממולנו הנוף הקסום של הר שחארה האדיר. בסיום מקטע ההליכה נצא לשיטוט קצר בעיירה אושגולי בין הכפרים הציורים מכאן נשוב לכיוון מערת הנטיפים פרומותיאוס, נתרשם מהיופי המרהיב של האזור ולקראת ערב נגיע אל העיר קוטאיסי ללינה וארוחת ערב.


 

היום השביעי: 13.8.2018 - קוטאיסי – מצחטה – גודאורי

הבוקר נשכים קום מאוד, נעזוב את העיר קוטאיסי ונצא בנסיעה מזרחה נעפיל אל הדרך הצבאית, הדרך ששימשה כקו המקשר בין אימא רוסיה הגדולה מצפון לבין גאורגיה. תחילת מסענו ביום זה תהיה בנקודת תצפית מרהיבה בג'בארי בה נראה את מפגש הנהרות האדיר של נהר הקורה, המתקוורי ושל הארגווי, הנהר היורד מהדרך הצבאית. נמשיך בשיפולי ההרים בין נופים קסומים בדרך החוצה אגמים סכורים ופלגי מים עשירים דרך מצודה וכנסייה עתיקה החולשת על הנוף המרהיב עד הגיענו אל עיירת הסקי גודאורי בה נתמקם לשני הלילות הבאים. לינה וארוחת ערב בגודאורי.

היום השמיני 14.8.2018 – גודאורי – קזבגי – גודאורי  

תחילה נעצור להשקיף על הנוף המרהיב שנגלה מאנדרטת הידידות. מונומנט קומוניסטי אדיר ממדים בנקודת התצפית היפה ביותר באזור במעבר ההרים ג'בארי נעפיל במעלה ההרים בדרך הצבאית עד הגיענו אל הכפר קזבגי, או בשמו הגיאורגי סטפן צמינדה עם ההגעה אל הכפר נחבור לסוסים מקומיים ואיתם נעלה אל נקודת תצפית מופלאה למרגלות הר הקזבג, הפסגה השלישית בגובהה בגיאורגיה, בפסגה נחבור אל רכבי השטח המקומיים איתם נרד אל אחד המטבחים המקומיים ללמוד את מלאכת הכנת החינקאלי, אחד המאכל הלאומיים של גיאורגיה. אחרי חוויית השטח המיוחדת נשוב אל גודאורי ללינה וארוחת ערב.


היום התשיעי: 15.8.2018 - גודאורי – טביליסי – תל אביב

הבוקר נשכים קום ונצא בנסיעה דרומה אל עיר הבירה טביליסי עם ההגעה: נעפיל ברכבל המקומי אל נקודת תצפית מרהיבה על העיר. העיר טביליסי ממוקמת על גדות נהר המתקבארי והנוף הנשקף מנקודת התצפית נחשב ליפה ביותר בעיר. נמשיך לסיור בעיר העתיקה, נתחיל את סיורנו בתצפית מכנסיית מטחי על העיר העתיקה, נצעד אל הרובע הוותיק של העיר ונשמע את סיפור הקהילה היהודית בבית הכנסת המקומי שפעיל מאוד עד עצם היום הזה, נכנס גם אל כנסיית ציוני, כאן על פי האמונה המקומית שמור הצלב המקורי אותו החזיקה נינו הקדושה בבואה לנצר את העם הגאורגי מכאן נמשיך אל שוק הפשפשים המקומי בו ניתן לקנות מגרמופונים ושעונים ישנים ועד לפסלים קטנים של סטאלין ולנין. נחצה את גשר הזכוכית המיוחד החוצה את נהר המתקווארי
שלחופו ממוקמת עיר הבירה ומוסדותיה נקנח במופע פולקלור אחרון ולאחר הסיור נצא לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב. (הטיסה יוצאת לאחר חצות).


 

כלול במחיר:                                                                               

-          טיסה במסלול ת"א – טביליסי/ טביליסי – ת"א

-          לינה במלונות ובבתי הארחה ברמת תיירות טובה           

-          חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב בנקודות הלינה

תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג כמקובל בגיאורגיה.

-          ג'יפים עם נהגים מקומיים כמפורט בתכנית

-          כניסות לאתרים המפורטים בתכנית.                                                                           

-          מדריך טיולים ישראלי מצוות אורורה מסעות עולמיים.

-          טיפים לנותני השירותים המקומיים

-          מים – בקבוק לאדם ליום.

 לא כלול במחיר:

-          ארוחות שאינן כלולות בתכנית

-        ביטוח רפואי ומטען

   הוצאות בעלות אופי אישי 

 

 

 


חזרה לכל האירועים >>